Що таке і для чого потрібен оптичний шнур?

Комутаційний або оптичний шнур є відрізком волоконно оптичного кабелю, який має на обох кінцях коннектори різного виду. При побудові ВОЛЗ сьогодні майже неможливо здійснювати передачу даних без використання оптичних шнурів.

Здесь вы сможете купить оптические патчкорды Ваго по доступной цене.

Для чого призначені?

Вони використовуються для з'єднання двох розподільних пристроїв або з'єднання розподільного пристрою з активним обладнанням. Можна сказати, що такі шнури є головним засобом, призначеним для з'єднання оптоволокон при побудові ВОЛЗ. Якщо з'єднання в пасивне здійснюється завдяки наявним на кінцях роз'ємів, то з'єднувати між собою звичайні відрізки оптоволоконного кабелю необхідно із застосуванням спеціального обладнання, яким є зварювальний апарат для оптоволокна.

Типи оптичних шнурів

Сьогодні можна виділити такі типи оптоволокон:

сімплексні (з одним волокном);

дуплексні (з двома волокнами);

одномодові;

багатомодові

Волокна дуплексних або симплексних пасивне захищені вторинним покриттям з полімерного матеріалу діаметром 0,09 см. Кабель має високу міцність завдяки наявності в ньому кевларових ниток. Обидва кінці патч-корду забезпечуються оптичними роз'ємами (коннекторами), які мають пластмасові хвостики, що запобігають випадання роз'єму. Дуплексні пасивне використовуються для розподільних панелей, які розміщуються в оптичних кросах або на мережевому обладнанні.

Для отримання з'єднувального або перехідного патч-корду відрізок кабелю з обох сторін забезпечується оптичними коннекторами, які можуть бути різних типів: SC, FC, ST, LC. Залежно від типу коннектора, який розташовується на кінці патч-корду, визначається призначення цього комутаційного шнура. Наприклад, з'єднувальний шнур має однаковими типами конекторів на кінцях відрізка кабелю. А перехідний патч-корд забезпечений коннекторами, що мають різний тип.

Найбільш універсальним для побудови оптоволоконної мережі вважається комутаційний шнур з коннектором ST. Без цього шнура практично неможливо побудувати мережу, яка буде передавати дані.

Основні характеристики оптичних шнурів

Отже, можна сказати, що такий шнур є міні-кабелем, який має на обох кінцях спеціальні оптичні конектори. Функція цього виробу полягає в забезпеченні надійного з'єднання в кросі, який може встановлюватися в підлоговий шафа 42U, між мережевими пристроями і розподіляє оптичним вузлом.

Комутаційні шнури можуть бути виконані в стандартних розмірах: 2,3,5,7,10,15,20 метрів. Однак за бажанням замовника оптичні шнури виготовляються нестандартної довжини, саме такий, яка буде потрібно для конкретного випадку. Комутаційні шнури можуть мати на кінцях коннектори, які відносяться до різних типів. Також виготовляються монтажні шнури, які виконуються у вигляді відрізка волоконно-оптичного кабелю зі спеціальним буферним шаром, рівним 0,9 мм. З одного краю такий шнур має оптичний роз'єм, який призначається для оконцовиванія волокон оптоволоконного кабелю шляхом здійснення робіт зі зварювання. А для цього буде потрібно спеціальний апарат для зварювання оптоволокна, який буде забезпечувати надійне і якісне з'єднання в місці зварного ділянки.

Що таке розробка архітектурних концепцій

Монтаж кондиционеров в Ульяновске

Зачем нужен геодезический штатив

Світлодіодне освітлення у будинку