Шумоізоляція квартири
Втомилися від шуму, який доноситься з вулиці або з сусідньої кімнати? Допоможемо і зробимо ефективну шумоізоляцію в квартирі. Гарантуємо професійний монтаж і перевірені матеріали, використовувані для робіт.
Заказать дизельные сварочные генераторы вы можете на сайте компании по очень выгодной цене.
Особливості та види шумоізоляції
Власники квартир в панельних або каркасних будинках часто стикаються з шумом, адже стіни тонкі і легко пропускають звук. Тому, ремонтуючи квартиру, власники додатково замовляють шумоізоляцію, знижує рівень шуму. Такий ефект досягається завдяки використанню будівельних матеріалів, що враховують особливості поширення звуку, і правильному монтажу.
Спочатку рекомендується визначити джерело і тип шуму, це допоможе уникнути зайвих витрат. Розрізняють два типу шуму, різні за характером і способам усунення. Повітряний передбачає коливання повітря, при яких чутно голос, гавкіт собаки, звуки телевізора, музику. Ударний тип поширюється по міжповерховим перекриттях і стінах. Джерелом появи буде тупіт, цокання, гул обладнання.
Крім внутрішніх перегородок, допускається шумоізоляція стелі в квартирі, стін і підлоги.
У квартирі досить заізолювати міжквартирні або міжкімнатні стіни. Наприклад, тільки шумоізоляція статі в квартирі, стіни спальні або дитячої кімнати.
Виконуючи роботи в квартирі-студії важливо враховувати товщину матеріалу, щоб не поглинути зайву площу приміщення.
Повна шумоізоляція знадобиться на дерев'яній дачі. Адже деревина пористий матеріал, відмінно пропускає звуки. До того ж, з часом дерево втрачає ізоляційні властивості, тому що всихає, тому матеріал укладати можна на стіни, стелю та підлогу для досягнення кращого результату.
Сучасні матеріали для шумоізоляції
Від обраних матеріалів залежить ефективність шумоізоляції. Розглянемо як зробити шумоізоляцію в квартирі, види, переваги та недоліки матеріалів.
Гіпсокартон. Матеріал поділяється на звичайний і спеціальний звукоізоляційний вид. Звичайний гіпсокартон - недорогий універсальний матеріал, яким виконується шумоізоляція стін в квартирі, мало важить. Важко монтується для досягнення ефекту повної шумоізоляції, також займає багато місця через габарити. Менш ефективний, порівняно з іншими видами. Спеціальний гіпсокартон поглинає небажані звуки, універсальний і компактний. Потрібно кваліфікований співробітник для монтажу, та й вартість набагато вище, ніж у першого виду.
Сендвіч панелі. Шумоізоляція квартири з використанням цього матеріалу проста в установці і відмінно поглинає звуки. Правда, панелі зменшать корисну площу приміщення за рахунок чималої товщини. Дорогий монтаж.
Мінеральна вата. Універсальний варіант для обробки підлоги, стелі, стін. Додатково працює як теплоізоляція. Недолік - боїться вологи, матеріал потрібно зверху захищати. Ефект гарній шумоізоляції досягається спільно з іншими методами.
Рулонні матеріали. Серед переваг - недорога вартість і швидкий монтаж. Але головний плюс - практично не зменшують корисну площу квартири. Гарантована шумоізоляція при нанесенні мінімум в 2-3 шари. Після монтажу на поверхню, потрібно закрити матеріал спеціальними панелями або гіпсокартоном.
Етапи робіт по влаштуванню шумоізоляції
Розглянемо етапи, з яких складається сучасна шумоізоляція квартир, і її особливості:
Підготовка сухій поверхні, щоб виключити появу бактерій і мікроорганізмів.
Розмітка для установки напрямних.
Монтаж профілів з віброгасильних стрічкою. Наприклад, використання мінеральної вати або іншого типу ізоляційних матеріалів.
Установка плит. Для досягнення герметичності краще використовувати анкера з широким капелюшком.
Монтаж пористого матеріалу. Наповнювач - рулонні або плиткові вироби.
Установка каркаса з подальшою обробкою штукатуркою або іншими оздоблювальними матеріалами.
Для досягнення оптимального результату по шумоізоляції рекомендується застосовувати комбіновані рішення. Наприклад, закрити стіни рулонний матеріал, а зверху покрити спеціальним гіпсокартоном - не почуєте ні звуку. Галасливі сусіди зверху, знизу або за стіною більше не будуть турбувати.