невибагливий сад
Досить часто доводиться спостерігати таку картину - ділянку добре оформлений і стилізований, при розробці концепції ландшафтного проектування знайдені оригінальні, творчі рішення і в момент здачі робіт загальний вигляд реалізованого проекту не викликає ніяких нарікань. Але через деякий час, у міру того як рослинність набирає силу, сад починає вимагати до себе уваги і турботи. Тут то і ховається тема, яка спонукала автора написати цю статтю.
Здесь вы сможете найти Ландшафтное проектирование https://odessa.uhod.ua/landshaftnoe-proektirovanie-v-odesse.html выполним работу качественно и недорого.
Ландшафтний дизайнер, як професіонал, звичайно, має уявлення про технології всіх видів робіт, так чи інакше пов'язаних з його сферою діяльності і звичайно догляд за садом не є винятком. Але часом трапляється, що дизайнери, при плануванні ділянки та разме-
щении на ньому різних елементів ландшафтного дизайну та рослинності, намагаючись максимально задовольнити вимоги замовника і членів його сім'ї, дають слабину, і жертвують зручністю подальшого догляду за садом. Такий стан речей змушує нас задуматися про раціональність подібної жертви.
Резонно положення - якщо декоративність вимагає цього, то нехай краще виникнуть труднощі з відходом, ніж заради легкості в цьому питанні відмовитися від краси унікальної композиції. Але в той же час варто нагадати, що якщо догляд за садом буде здійснювати справжній садівник, який цінує своє професійне час і роботу, то підтримку такого саду в належному вигляді буде, не тільки складніше, але і значно дорожче, ніж ділянку, де підхід до подальшого обслуговування заздалегідь обміркований. А якщо у господаря ділянки, як це в наше століття часто буває, не вистачає часу, і він відвідує садок тільки періодично, подібна жертва виходить взагалі позбавленою сенсу, адже швидко навести порядок в такому саду, ніяк не вийде. До того ж, поклавши руку на серце, можна зізнатися, що питання такого вибору найчастіше виникає не стільки через декоративності композиції, скільки через бажання помістити кілька більшу кількість елементів дизайну на наявної площі ділянки, ніж це варто робити виходячи з практичних міркувань.
Автор цієї статті, не з чуток знає, з якими труднощами доведеться зіткнутися, якщо при проектуванні ділянки, не подбає про його подальшому догляді. І хоча, поділиться своїм досвідом, пропонує розглянути аспекти, з яких складається догляд за садом, розповісти про виникаючі при цьому проблеми і методи боротьби з ними. А так же розповісти свої секрети про те, як правильно організувати сад, невибагливий в догляді.
В першу чергу, торкнемося пам'ятки всіх ділянок - смарагдового зеленого килима газону. Якщо вам коли-небудь доводилося косити газон, на якому висаджені різноманітні і численні декоративні чагарники, дерева і багаторічники, то у Вас неодмінно повинні були виробитися навички слаломіста і професійного автогонщика, оскільки кількість різких поворотів, розворотів і крутих віражів, які доводиться виконувати газонокосарці при цьому, порівняно з кількістю перешкод на спортивній трасі. За фактом, можна сказати, що по тимчасових витратах косіння подібного газону займе в два, а то і в три рази більше часу, ніж стрижка акуратною і рівною, а найголовніше, грамотно спланованої галявини. Вже не кажучи про постійно чіпляються за одяг і газонокосарку гілках кущів, і ненавмисно зрізаному квітці, який за секунду до цього жахливого в своєму житті події, являв собою велику декоративну цінність. Такі ж труднощі представляють вузькі (вже, ніж ширина косарки) ділянки газону, які доводиться стригти або триммерами, або акумуляторними ножицями для вузьких місць, тобто буде потрібно додатковий інструмент і додатковий час, а найголовніше поверхню такого газону після стрижки ніколи не буде виглядати ідеально. Таким чином, бажано при плануванні газону уникнути надмірного висаджування на ньому «сторонніх» рослин, найкраще використовувати високо декоративні види як солітерів (одиночні посадки). Кромка газону так само повинна мати максимально рівні і плавні обриси, а мінімальна ширина окремих ділянок газонного покриття повинна бути не менше 50-60 см - в іншому випадку, однією тільки газонокосаркою, вам не обійтися. Якщо газон розташований уздовж кордонів ділянки, при його розбивці, необхідно зробити відступ від забору шириною 8-10 см, для більш зручного косіння країв, крім того, можливий, при недотриманні цієї умови, механічний контакт косарки з парканом не піде на користь ні забору, ні газонокосарці.