Поговоримо про ламінат
Зовні цей матеріал дуже гарний, нагадує дошку або паркет, є досить стійким до зносу, тому на нього часто звертають увагу люди, які замислюються зробити ремонт в своїх квартирах.
Информационный портал Hvylya расскажет вам сколько недвижимости может купить в Украине, а сколько в ЕС.
Ламінат випускають багато компаній, причому у кожної є свої виробничі секрети. Але в цілому матеріал складається з 4-х шарів. Зверху знаходиться плівка, яка захищає нижні шари від механічних пошкоджень, а також впливу вологи і сонячних променів. Тому зображення на папері під плівкою протягом багатьох років не втрачає своєї новизни і яскравості. Найчастіше малюнок імітує деревину.
Під папером знаходиться основа, від якої залежить міцність підлогового покриття. Як правило, це деревоволокнистих плит. Нижній шар теж складається з паперу, просоченої різними смолами, що оберігає виріб від вологи. Відзначимо, що поверхня, на яку укладається ламінат, повинна бути ідеальною. Багато виробників додають також звуковбирний шар.
Товщина ламінату становить від 7 до 11мм. Чим він толще, тим менш чутливий до навантажень, тому ламінат 33 клас купити простіше простого. Іншим важливим параметром, який слід враховувати при покупці матеріалу, є його щільність. Вона повинна бути не менше 850 кг на кубічний метр.
Існує ще й таке поняття, як клас навантаження. Він вказується на упаковці. Фахівці, які «з'їли собаку» на укладанні такої підлоги, настійно рекомендують вибирати ламінат з класом навантаження не менше 32-го.
Також звертають увагу на наявність (або відсутність) фаски і систему замикання. Фаска - це поглиблення, яке видно між дошками після їх укладання. Деяким людям здається, що в щілини буде забиватися пил. Але досвідчені майстри вважають, що підлога з фаскою завжди буде виглядати бездоганно, а ось підігнані одна до одної дошки з часом трохи розходяться, після чого щілини дійсно стають помітними.
Всі інші параметри вибираються індивідуально. Головне - купувати ламінат тільки у хороших виробників.