Як вибрати шуруповерт – професійні рекомендації

У деяких виникає запитання: «Для чого потрібний шуруповерт, якщо є дриль?» . Та й взагалі можна кріпити за допомогою цвяхів або використати викрутку. Але тільки після того, як у людини настав час ремонту, і вона вирішила впоратися з нею самостійно, та якщо вона попрацювала шуруповертом, тоді стає зрозуміло, наскільки це незамінна річ.

На сайте Metabo-center.kiev.ua (Киев) вы можете купить необходимые строительные инструменты.

Багато з'єднань на цвяхах краще замінити на кріплення з шурупами, адже це і надійніше, і більш точна робота. А якщо сталася помилка складання, тоді викрутити і заново вкрутити шуруп набагато легше, ніж висмикувати цвяхи. Але коли почався ремонт, тоді використовувати викрутку, закручуючи шурупи, просто недоцільно і дуже довго.

Шуруповерт являє собою інструмент, який закручує та викручує болти, саморізи , шурупи та гвинти. Якщо необхідно виконувати складальні роботи, тоді шуруповерт є найоптимальнішим інструментом , який буде просто незамінним.

Цей інструмент має широку сферу застосування. Він буде доречним під час ремонтно-будівельних робіт не тільки для власників заміських будинків, але також для мешканців міських квартир. Будівельники також дуже часто використовують у роботі шуруповерти, а саме з його допомогою оздоблювальні матеріали закріплюють гіпсокартон , а збирачі меблів навіть уявити не можуть свою роботу без шуруповерта.

Деякі люди думають, що дриль і шуруповерт – це те саме або ідентичні один одному, але це не зовсім так. Патрон шуруповерта, відчуваючи велике навантаження при закручуванні шурупа, починає прокручуватися. Також через те, що у шуруповерта низька швидкість обертання, при знятті пальця з гашетки, патрон на цьому інструменті відразу ж зупиняється, на відміну від дриля, яка ще деякий час крутиться за інерцією.

Основними областями, в яких використовується цей інструмент, є:

Загвинчування та видалення шурупів, гвинтів, саморізів, болтів, а також інших елементів кріплення;

Затягування та видалення дюбелів та анкерів у процесі проведення монтажних робіт;

Нарізання різьблення у металі;

Свердління металу , а також м'яких та твердих порід дерева.

Також необхідно відзначити, що він чудово використовується для роботи в місцях, де не проведено електричну мережу, а також у важкодоступних місцях. Саме тому більшість шуруповертів є акумуляторним інструментом .

Винахід шуруповерта значно полегшило домашні побутові роботи, будь то закручування шурупа для картини або ремонт шафи, або інших меблів. Завдяки своїм параметрам – компактний корпус, невелика вага та розмір, постійна готовність працювати – роблять цей інструмент незамінним помічником, з яким дуже зручно та просто працювати.

Перед тим, як зробити остаточний вибір, необхідно визначитися, для якої роботи шуруповерт. Якщо потрібно буде робити невеликі домашні справи, такі як повісити картину, замінити замок, зібрати якісь меблі, прикріпити гіпсокартон, повісити поличку та інше, тоді достатньо придбати побутовий недорогий шуруповерт, у якого технічні характеристики також не блищать. Якщо ж роботи будуть складніші, такі як свердління металу або стін, тоді краще придбати професійний інструмент із певними характеристиками.

Для того, щоб інструмент міг працювати та радувати багато років, необхідно вибирати шуруповерт, знаючи його призначення та основні характеристики, на які необхідно приділити увагу:

1. Яким буде інструмент – професійним чи аматорським.

Перед покупкою потрібно визначити, які завдання виконуватимуться за допомогою шуруповерта. Якщо він використовуватиметься не часто, а двічі – тричі на місяць, щоб щось закрутити або відремонтувати, тоді можна брати аматорський інструмент. Якщо ж з шуруповерт працювати доведеться щодня, тоді краще вибрати професійну потужну модель. Аматорські шуруповерти, що використовуються для домашньої роботи, виробляються з крутним елементом від 10 Нм до 15 Нм. Якщо хочеться мати серйозніший інструмент, який може вгризатися в стіну, тоді краще вибрати шуруповерт із крутним елементом від 30 до 40 Нм. Професійні інструменти мають елемент, що крутить, до 130 Нм, до того ж такі інструменти оснащені функцією, за допомогою якої вони можуть свердлити тверді поверхні.

Важливим фактором при виборі надійного та якісного шуруповерта є швидкість або частота обертання. Оптимальна швидкість обертання професійних шуруповертів повинна бути в межах 1200-1500 об/хв. У аматорських інструментах цей показник значно нижчий, достатньо лише 400 – 600 об/хв, щоб закрутити шурупи.

2. Акумуляторний шуруповерт або працюючий від мережі.

Більшість шуруповертів виготовляються з акумуляторною батареєю, але є кілька моделей, що працюють від мережі. Хоча перевагу віддають все ж таки акумуляторним моделям, так як вони можуть використовуватися практично скрізь, не дбаючи про те, є в цьому місці функціювальна розетка чи ні.

Акумуляторні батареї бувають трьох типів:

нікель-метал-гідридні (Ni-MH) витримують до 500 зарядок

нікель-кадмієві (Ni-Cd) витримують до 1000 зарядок

літій-іонні (Li-Ion).

Літій-іонні батареї є одними з найекологічніших батарей, тільки погано переносять мінусові температури. Також вони за розміром менші, що значно полегшує вагу інструменту і збільшує зручність робочого процесу. Недоліком цих батарей є їх ціна, яка значно вища за інші види батарей.

Деякі компанії виготовляють шуруповерти, що підтримують батареї кількох типів акумуляторів. Батареї відрізняються за часом заряджання. Побутові домашні шуруповерти можуть заряджатися протягом 3-7 годин, тоді як професійні інструменти заряджаються протягом однієї години, оскільки до них додаються дорогі зарядні пристрої.

Необхідно звертати увагу на потужність акумуляторної батареї . Показання потужності варіюються від 9,6 вольт до 24 вольт. Відповідно, велика потужність батареї дозволяє без проблем і без особливих зусиль закрутити самонарізи в найпроблемніші та найважчі місця, також з ними час роботи акумулятора значно збільшується. З іншого боку - велика потужність передбачає обтяження інструменту, а це може суттєво ускладнити процес роботи, роблячи його менш зручним.

Місткість батареї відповідає за тривалість роботи інструменту між підзарядками. Чим більша ємність батареї, тим довше вона буде працювати. При однаковій напрузі живлення довше пропрацює той інструмент, у якого ємність акумулятора була більшою.

Як правильно зробити вибір електрощитів

Як вибрати якісні меблі для офісу

Як вибрати світлодіодний світильник

Як вибрати ідеальний слот в Інтернеті