Як вибрати ванну

Незважаючи на стрімко зростаючу популярність душових кабін, більшість людей не можуть відмовити собі в задоволенні прийняти ванну. Часи, коли доводилося задовольнятися тією сантехнікою, яку встановили в квартирі при будівництві, або її мізерним вибором в магазинах, канули в Лету. Тепер куди більш актуальні інші питання: як вибрати ванну для ванної кімнати , чим вони відрізняються, які плюси і мінуси кожного виду. Відповіді на них ви знайдете нижче.

Купить ванны Kaldewei по выгодной цене вы можете на нашем сайте.

З чого краще почати вибір ванни

Термін служби сантехніки досить тривалий за умови правильної експлуатації і догляду. Тому найчастіше люди замислюються про те, яку ванну краще вибрати, перед приїздом на місце нову квартиру або при проведенні ремонту. При цьому важливо врахувати не тільки власні потреби і фінансові можливості, а й параметри житла, в якому вона буде розташовуватися.

Перед тим як вибрати ванну, варто визначити місце, де вона буде розміщуватися, і зробити необхідні заміри. Важливо взяти до уваги розташування інших сантехнічних виробів і побутової техніки. Якщо кімната має складну конфігурацію, то вибір чаші підходящої форми може допомогти заощадити простір і гармонійно вписати її в інтер'єр.

Як вибрати ванну відповідного розміру

Вибираючи розмір ванни, потрібно орієнтуватися не тільки на характеристики приміщення, де вона буде стояти, але і на зростання і статура її майбутніх користувачів. Іноді доводиться йти на компроміс, особливо якщо мешканців квартири кілька, а ванна або санвузол невеликі за площею, або мають невелику довжину і ширину.

З точки зору комфорту, чим вище зростання людини, тим довше повинна бути чаша ванни. Людина ростом 175 см може вільно розміститися в положенні напівлежачи (коліна приховані під водою, грудна клітка вище рівня води) в ванні завдовжки 170-180 см. При меншій довжині доведеться або сидіти, або згинати ноги в колінах. Довший дуже гарне купувати, якщо зростання користувача понад два метри, і габарити кімнати дозволяють його встановити. Для комфортного використання одномісній ванни її ширина повинна бути на 10 см більше ширини тулуба. Людям з щільним статурою краще зробити вибір на користь більш широкої ванни, або звернути увагу на виріб іншої форми.

Глибина чаші у всіх ванн приблизно однакова і становить 40-50 см. Більш глибокі також зустрічаються над ринком, але не варто забувати, що край їх бортика теж буде розташовуватися вище від підлоги. Ця особливість може створити певні складнощі з використанням у дітей і літніх людей.

Різновиди ванн за формою чаші

Чаші ванн бувають:

прямокутні ;

овальні та круглі;

кутові (симетричні і асиметричні).

Якщо габарити і конфігурація кімнати дозволяють, то вибір на користь тієї чи іншої форми, в першу чергу, як кому подобається. Слід враховувати, що ванни круглої, овальної і кутовий форми доведеться наповнювати водою довше через більшого обсягу, вони займуть багато місця, та й ціна їх буде вище. Крім того, це значно звужує доступний асортимент. Але з точки зору комфорту і функціональних можливостей такі ванни зазвичай перевершують класичні прямокутні, при необхідності в них можуть одночасно розміститися кілька людей.

Усередині ванни теж різняться. Найчастіше вони мають форму ложа, але навіть при цьому протилежна по відношенню до отвору для зливу стінка може бути крутий і пологої. Іноді чаша адаптована для сидіння, оснащена підголівниками, упорами, поручнями та полками для всіляких речей.

Яка ванна краще: сталева або чавунна, акрилова або кваріловие

Сучасні ванни виготовляють з різних матеріалів: сталі (звичайної і нержавіючої), чавуну, акрилу, кварила, штучного мармуру, кераміки.

Кожен з них має як переваги, так і недоліки. Щоб зрозуміти, яка ванна краще вам підійде, треба визначитися з якостями, які мають найбільше значення.

чавунні ванни

Чавун відрізняється рядом видатних якостей, в числі яких значна твердість і невисока теплопровідність. У той же час таким виробам складно надати необхідну форму, тому чавунні ванни зазвичай роблять прямокутними або овальними. Захист від корозії і гладкість поверхні забезпечує подвійний шар емалі.

переваги:

міцна;

довговічна;

набрана вода повільно остигає;

не відтворює шум при заповненні.

недоліки:

важка (понад 100 кг);

обмежений вибір форм;

складність ремонту поверхні при пошкодженні.

сталеві ванни

Сталеві ванни виробляють із звичайної конструкційної і нержавіючої сталі. Втім, останні не надто затребувані через їх вартості - вона приблизно вдвічі вище, ніж у чавунної тієї ж форми і габаритів - і спірного зовнішнього вигляду. Чаша ванни з конструкційної сталі покрита акриловою емаллю для захисту від корозії, а також надання декоративних якостей - вона може бути не тільки білого, але і бежевого, рожевого, салатового чи іншого кольору. Товщина стінки сталевої ванни зазвичай становить 2,5-4 мм. Даний параметр безпосередньо впливає на жорсткість конструкції. Це варто врахувати перед тим, як вибрати ванну, особливо, якщо користуватися нею будуть люди міцної статури.

сталеві ванни фотопереваги:

найбільш доступна вартість;

невелика вага (в середньому близько 30 кг);

простота догляду і експлуатації;

стійкість до механічних впливів.

недоліки:

набрана вода швидко остигає;

шум при наповненні;

недостатньо висока жорсткість при малій товщині стінок.

Основні недоліки сталевих моделей усуваються шляхом нанесення тепло- і шумоїзолірующего шару на зовнішню стінку вироби. Для цього можна використовувати самоклеючий матеріал або монтажну піну.

акрилові ванни

Найбільшим попитом в наші дні користуються ванни з акрилу - міцного пластику, що володіє рядом видатних властивостей. Одне з головних - легкість формування, що дозволяє створювати з акрилу вироби різноманітної конфігурації. Саме цим багато в чому пояснюється широкий асортимент ванн з акрилу і їх популярність у покупців. Втім, і за експлуатаційними якостями дані вироби практично не поступаються конкурентам, якщо вони зроблені якісно.

Мало кому відомо, що акрилові ванни насправді бувають двох типів: з чистого полиметилметакрилата (ПММА) і з його комбінації з акрілонетрілбутадіенстіролом (АБС). Саме полиметилметакрилат відрізняється високою міцністю, гладкістю, низькою гігроскопічністю і відмінним звукопоглинанням, тим самим забезпечуючи відмінні експлуатаційні характеристики акрилової ванни. У той же час він досить дорогий, що негативно відбивається і на ціні виготовлених з нього виробів.

Складно однозначно відповісти на питання, яка акрилова ванна краще - чиста або комбінована. Поєднання з АБС дозволяє зменшити кількість ПММА на 90% і запропонувати покупцям акрилові ванни за нижчою ціною, тим самим підвищуючи їх доступність. Правда, в результаті знижується і термін їх служби, адже більш тонкий шар полиметилметакрилата з часом стирається, а АБС для лицьового шару сантехніки не дуже підходить. Таким чином, якщо ви не плануєте знову міняти ванну найближчим часом і часто користуєтеся їй, краще купити виріб з 100% ПММА. Якщо сантехніка купується, наприклад, для дачі, то цілком можна заощадити.

акрилові ванни фотопереваги:

різноманітність форм і розмірів;

невелика вага;

низький рівень шуму при наповненні;

набрана вода повільно остигає;

доступність додаткових опцій.

недоліки:

висока вартість в порівнянні зі сталевими і чавунними ваннами;

низька стійкість до агресивних середовищ і високій температурі;

крихкість.

кваріловие ванни

Відносно недавно на сантехнічному ринку з'явився новий продукт - кваріловие ванни . Термін «кварил» утворений частинами слів «кварц» і «акрил». Цей матеріал виготовляється з дрібного кварцового піску і поліметилметакрилату, що забезпечує виробам з нього підвищену міцність і зносостійкість. Кваріловие ванна поєднує основні переваги чавунної і акрилової: вона досить міцна, але в той же час може мати складну форму і оснащуватися різними допопцій, не потребує додаткового армування і підставці каркасного типу.

кваріловие ванни фотопереваги:

стійкість до механічних пошкоджень;

тривалий термін служби;

велика різноманітність форм;

проста установка;

доступність допопцій.

недоліки:

висока вартість.

Штучний мармур - сантехніка як прикраса інтер'єру

Мармурова сантехніка дуже красива, але має таку велику вагу, що здатна зруйнувати перекриття сучасних будинків, до того ж вартість її значна навіть для людей з достатком вище середнього. Однак є альтернатива, практично не поступається за зовнішніми якостями - ванна з штучного мармуру або полімербетону.

Основними складовими цього матеріалу є смоли, барвники, мармурова крихта або кварцовий пісок. Таке поєднання дозволяє створити фактуру, аналогічну натуральному каменю, завдяки чому виготовлене з нього виріб стане справжньою окрасою інтер'єру. До того ж така фактура набагато практичніше, так як штучний мармур стійкий до механічних впливів і не має мікротріщин.

ванна з штучного мармуру фотопереваги:

оригінальний зовнішній вигляд;

висока міцність;

стійкість до агресивних середовищ;

поглинання звуків;

відмінне збереження температури води.

недоліки:

досить висока вартість;

значна питома вага (понад 100 кг при стандартних розмірах і формі).

​Как выбрать ванну

Як вибрати сокиру?

Як вибрати пилосос